به اطلاع میرساند دومین دوره لیگ ملی زیست فناوری با همکاری مشترک باشگاه دانش آموزی زیست فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری و قطب کشوری زیست فناوری در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ برای دانش آموزان تمامی پایه های دوره دوم ابتدایی، دوره اول متوسطه و دوره های دوم متوسطه به صورت مجزا برگزار می­گردد.

دومین دوره لیگ ملی زیست فناوری در ۳ مرحله برگزار می گردد و نتایج حاصل شده در هر مرحله ذخیره و سبب افزایش امتیاز برای دانش آموزان می گردد.

مرحله اول شامل برگزاری ۵ مسابقه تستی متوالی بر مبنای منابع از پیش تعریف شده است که دانش آموزان با شرکت در هر مسابقه و کسب امتیاز، شانس حضور خود در مرحله بعدی را افزایش می دهند. مرحله دوم نیز طی ۴ مسابقه به صورت مجازی برگزار می شود و در طی آن دانش آموزان باید به چالش هایی در حوزه های زیست فناوری پزشکی، کشاورزی، صنعتی و محیط زیست پاسخ گویند. مرحله سوم برای برگزیدگان مجموع دو مرحله قبل و در تابستان ۱۴۰۳ برگزار می شود. در این مرحله آموزشهای تخصصی به صورت فشرده طی چند روز به دانش آموزان به صورت حضوری در تهران داده می شود و ارزیابی های مختلف در طول دوره آموزشی منجر به انتخاب برندگان نهایی مسابقه خواهد شد.

دانش آموزان عزیز محتوای سومین آزمون لیگ ملی زیست فناوری بر روی سایت باشگاه دانش آموزی زیست فناوری قرار گرفت. به منظور دریافت محتوا به سایت stbioclub.ir مراجعه نمایید.